63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> Міжнародний День людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

13 грудня 2006 року ГА ООН була прийнята Конвенція про права людей з інвалідністю, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток – це водночас договір з прав людини та інструмент розвитку. Принципами конвенції є: повага до притаманної кожній людині гідності та особистої незалежності; недискримінація; повне й ефективне залучення в суспільство; повага особливостей; рівність можливостей; доступність; рівність чоловіків і жінок; повага до здібностей дітей з інвалідністю тощо.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана та повага суспільства до осіб, що потребують особливого захисту та підтримки у цей непростий час. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя.

Не залишайся байдужим!

M SM
 • Архіви

 • __________________________________________

  Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

   

   

 • __________________________________________

  Чим займається омбудсмен

 • _________________________________________

  Погода
 • © osvita-zm.org.ua