63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> До 100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу

9 грудня 2017 року виповнюється 100 років від часу відкриття першого Курултаю (традиційна для тюркських народів форма загальних представницьких зборів для вирішення важливих суспільних питань, аналог віча ) кримськотатарського народу. Подія знаменувала піднесення національного руху на півострові періоду Української революції 1917–1921 років.
У грудні 1917 – січні 1918-го Крим, як і Українська Народна Республіка, зазнав збройної агресії більшовиків, спрямованої на ліквідацію “буржуазних” урядів народів колишньої Російської імперії. Таким чином національне державотворення кримських татар було перервано більшовицькою окупацією.
Традиція скликання загальнонаціональної асамблеї була відроджена 26 червня 1991 року – з ініціативи Організації кримськотатарського національного руху в Сімферополі відкрився другий Курултай.
Нині Курултай кримськотатарського народу – це національний з’їзд, який періодично скликається для вирішення суттєвих питань суспільно-політичної, соціально-економічної, культурної та інших сфер життя. Курултай визначає основні напрями роботи Меджлісу (вищого повноважного представницько-виконавчого органу кримських татар між сесіями Курултаю).
Статус Курултаю і Меджлісу кримськотатарського народу підтверджено Постановою Верховної Ради України № 1140-VII від 20 березня 2014 року “Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави”.
Остання позачергова сесія Курултаю відбулася 29 березня 2014 року в Бахчисараї, а 26 квітня російський «верховний суд Криму» визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ.

M SM
 • Архіви

 • __________________________________________

  Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

   

   

 • __________________________________________

  Чим займається омбудсмен

 • _________________________________________

  Погода
 • © osvita-zm.org.ua