63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> День вшанування бойових дій на території інших держав

 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних країн. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.

Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан, яка тривала 9  років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року. Мужність та героїзм дорого коштували Україні: 3360 осіб загинули, 72 особи пропали без вісти або потрапили у полон. Пораненими з Афганістану повернулося близько 8 тисяч українців, майже 5 тисяч – інвалідами.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України,  з 1992 року у міжнародних миротворчих операціях брали  участь майже 40 тисяч військовослужбовців.

У глибокій шанобі схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто загинув. Пам’ятаймо про кожного нашого загиблого співвітчизника.

Дякуємо усім воїнам  за їхнє вірне служіння Батьківщині.

 

M SM
 • Архіви

 • __________________________________________

  Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

   

   

 • __________________________________________

  Чим займається омбудсмен

 • _________________________________________

  Погода
 • © osvita-zm.org.ua