63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> День Соборності України

22 січня в Україні відзначать  День Соборності, приурочений до Акту об’єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який називають ще Актом Злуки. Ця подія зібрала тисячі людей у 1919 році на Софійській площі в Києві, де проголосили універсал Директорії: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Надніпрянская Велика Україна…».
Хоч на початку ХХ століття соборна Україна проіснувала зовсім недовго, Акт злуки УНР із ЗУНР і факт підписання документа мали велике історичне значення. Українці заманіфестувати перед усім світом про неподільність українських земель, про єдність і солідарність свого народу.
Через десятиліття, у 1990 році в День Соборності України живий ланцюг об’єднав Київ і Львів під назвою — ланцюг єднання «Українська хвиля».
Офіційним державним святом День Злуки став у 1999 році після підписання Президентом України Леонідом Кучмою відповідного указу.
До Дня Соборності України у закладах загальної середньої освіти району відбулися святкові лінійки, уроки пам’яті подій 1919 року, бесіди та виховні години, круглі столи з історії України початку XX століття, лекції-презентації і відеоуроки. У шкільних бібліотеках організовано виставки літератури за темою «Україна — єдина країна».

Сподіваємося, що єдність і свобода зробить нас гідними нащадками наших батьків!

M SM
 • Архіви

 • __________________________________________

  Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

   

   

 • __________________________________________

  Чим займається омбудсмен

 • _________________________________________

  Погода
 • © osvita-zm.org.ua