63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> Основні напрямки розвитку освіти в Харківській області в 2018 році

10 січня 2018 року відбулася нарада під головуванням заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Бабічева А.В. та за участі заступників голів районних державних адміністрації, міських рад, об’єднаних територіальних громад, керівників місцевих органів управління освітою,  де обговорено питання пріоритетних напрямків діяльності обласної державної адміністрації в галузі освіти у 2018 році та поставлені завдання перед місцевими органами влади щодо їх реалізації.
Відкриття та оснащення опорних шкіл, створення ресурсних кімнат та інклюзивно-ресурсних центрів, медіатек, відкриття дошкільних навчальних закладів, впровадження реформи початкової школи та якісна підготовка учнів до ЗНО. Такі пріоритетні напрямки діяльності облдержадміністрації в галузі освіти у 2018 році були озвучені у ході наради.
«Минулий рік для сфери освіти був дуже вдалим. Хочу нагадати, що Харківська область посіла перше місце в рейтингу Кабінету міністрів України за соціально-економічним розвитком. І саме за напрямком освіти ми випереджаємо навіть Київ. Ці тенденції повинні зберегтися і цього року. Ми повинні мати якісний результат у всіх районах області. І ви завжди можете розраховувати на підтримку облдержадміністрації у вирішенні проблемних питань», – звернувся до присутніх Анатолій Бабічев.
Він зауважив, що фінансування сфери освіти у регіоні постійно збільшується. Зокрема, у минулому році на розвиток галузі було спрямовано у два рази більше коштів, ніж у попередні роки. За словами Анатолія Бабічева, поліпшення якості освіти і зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів – одне з пріоритетних завдань, яке ставить перед собою обласна влада.
Також серед основних напрямків роботи – створення освітніх округів та розвиток мережі опорних шкіл.
«Цього року ми вже отримали державну субвенцію на розвиток, у тому числі і опорних шкіл. Це майже 25 мільйонів гривень, за які, зокрема, буде закуплене обладнання для навчальних закладів», – сказав Анатолій Бабічев.
У ході наради окрему увагу приділили розвитку інклюзивної освіти. Анатолій Бабічев нагадав, що у вересні 2017 року керівник області Юлія Світлична та Перша леді України Марина Порошенко підписали меморандум про співпрацю між ХОДА та Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд Порошенка». Наш регіон став шостим в Україні, котрий долучився до експериментального проекту Фонду «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Першу ресурсну кімнату було відкрито у ЗОШ №105. У ході наради було презентовано проект такої кімнати.
«Цього року ресурсні кімнати повинні бути відкриті у кожному районі області. Також повинні з’явитися медіатеки та інклюзивно-ресурсні центри», – зауважив Анатолій Бабічев.
Під час наради обговорили й основні завдання реалізації реформи початкової школи, яка стартує 1 вересня 2018 року. Зокрема, мова йшла про зміну формату навчання, відповідну підготовку вчителів, встановлення нового обладнання тощо. За словами Анатолія Бабічева, минулого року в обласних інтернатах за новою моделлю початкової школи було створено 4 експериментальні класи.
Крім того, у ході наради були озвучені першочергові завдання щодо підготовки зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів у 2018 році. Фахівці обговорили також питання організації та проведення спортивно-масових заходів з учнями закладів загальної середньої освіти у 2018 році.

M SM
  • Архіви

  • __________________________________________

    Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

     

     

  • __________________________________________

    Чим займається омбудсмен

  • _________________________________________

    Погода
  • © osvita-zm.org.ua