63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> Всесвітня кампанія «16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства»

В Україні та світі гендерно-зумовлене насильство є розповсюдженим і систематичним явищем, що набуло ще більш вражаючих масштабів під час пандемії  COVID – 19.

В Україні 67 % жінок стверджують, що зазнали насильство; жінки та дівчата складають 78 % жертв домашнього насильства, 55 % жертв торгівлі людьми; менше 40% жінок,які стикаються з насильством, звертаються по допомогу; з них лише 10 % звертаються до поліції. За даними Міністерства внутрішніх справ України у цьому році, порівняно з минулим – органами поліції отримано на 54% більше заяв та повідомлень про факти домашнього насильства. Це свідчить і про зміну підходів у боротьбі з домашнім насильством, і свідченням готовності  суспільства відкрито говорити  на цю тему.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня Україна приєднується до Всесвітньої  кампанії «16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства». Цьогорічна тема кампанії звучить так: «Розфарбуймо світ помаранчевим: фінансуй, реагуй, запобігай, збирай дані!».Символом кампанії є помаранчевий колір, що уособлюю в собі більш яскраве майбутнє, вільне від насильства.

Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів Міністерством освіти і науки  України рекомендується використання  матеріалів, що були підготовлені та адаптовані у рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

1.      Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;

2.      Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді;

3.      Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті;

4.      Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»: захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

Усі матеріали проєкту доступні на сайті МОНУ, Офісу Ради Європи за посиланням та можуть використовуватися педагогічними працівниками, соціальними педагогами, практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства; розміщатися на офіційних вебсайтах закладів освіти та сторінках у соціальних мережах. Також МОН спільно з Громадською спілкою «А21 Україна» пропонує інформаційні матеріали для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, з якими можна ознайомитися за посиланням.

M SM
  • Архіви

  • __________________________________________

    Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

     

     

  • __________________________________________

    Чим займається омбудсмен

  • _________________________________________

    Погода
  • © osvita-zm.org.ua