63404, Україна, Харьківська обл. м. Змів, вул. Адміністративна 12, (0574) 3-48-69, e-mail: pr.zmiiv@dniokh.gov.ua

Новини >> 101-річниця бою під Крутами

Щороку 29 січня в Україні вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
Саме тоді на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч.
Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.
Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва.
Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».
Бій під Крутами для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

В закладах  загальної середньої освіти району відбулися заходи щодо відзначення Дня  пам’яті Героїв Крут: уроки пам`яті «Трагічна сторінка української історії на шляху до незалежності України»; виховні години “Понад Крутами вічність у сурми сурмить”, бесіди для учнів 1-4-х класів «Бій під Крутами. Як це було»; засідання круглих столів для учнів 5-8-х класів «Українське розстріляне відродження»; для учнів 9-11 класів  проведено семінар на тему «Причини та наслідки трагедії під Крутами»; захист учнівських проектів серед учнів 11 класів  « Із забуття – в безсмертя»; учнівські конференції для учнів 9-10 класів «Подвиги Героїв Крут: погляд із сьогодення».  В бібліотеках закладів загальної середньої освіти створені тематичні виставки, присвячені подіям під Крутами в січні 1918 року.

 

M SM
  • Архіви

  • __________________________________________

    Сторінка Відділу освіти у Фейсбук

     

     

  • __________________________________________

    Чим займається омбудсмен

  • _________________________________________

    Погода
  • © osvita-zm.org.ua